Hakkımızda

Theraphyto marka ürünlerimizde, her zaman bilimsel veriler doğrultusunda en iyi sonuca ulaşmak adına, üniversitelerin farmakognozi ,farmakoloji bölümleri ile AR-GE çalışmalarına büyük önem verilmektedir.

Farmakopeye uygun standardize ürünler geliştirmek adına ortak çalışmalar yürütülmektedir. Araştırmalar ve bilimsel verilere göre bazı bitkilerin etken madde açısından suda/subkritik CO2 ekstraksiyon yöntemi ile bazılarının ise organik/inorganik ekstraksiyon metodu ile açığa çıktığı ve etkili formunu oluşturduğu kanıtlanmıştır. Bu bakımdan Theraphyto markalı ürünler uzmanların bilimsel makalelerde de yayınlanmış çalışmaları ışığında hazırlanmış, etken madde açısından standardize edilmiş doğal ürünlerdir.

Ürünlerimiz tarafımızdan geliştirilen ilk kez uygulanmış Çift Kademeli Organik/İnorganik ve Subkritik CO2 ekstraksiyon teknikleri kullanılarak üretilmektedir.

Amacımız; GMP, ISO 2200, HACCP ve HELAL sertifikalı tesislerde, standardize edilerek özenle hazırlanmış ürünlerimizle fitoterapiye hak ettiği önemi göstererek fark katmak. Yerli ve milli endemik bitkilerimizin, işlenerek dünya piyasasında yer edinmesi adına çalışmalar yapmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.